Farmaceutyki z rodziny leków levitra na osłabione libido
Rewolucyjne suplementy na erekcje w aptece
Działanie leków z serii kamagra na zaburzenia erekcji

Zdolność kredytowa.

Dowiedz się jak banki sprawdzają czy będziemy mogli spłacić kredyt.

Co wpływa na naszą zdolność kredytową? Banki obliczają zdolność kredytową biorąc pod uwagę szereg różnych czynników. Nie bez znaczenia będzie tutaj waluta w jakiej będziemy chcieli spłacać kredyt.

Najważniejszy jest tu jednak oczywiście miesięczny dochód, choć kredyt mieszkaniowy można uzyskać nawet w przypadku, gdy nie posiadamy stałych dochodów, a jedynie inne aktywa, które oprócz hipoteki, mogą stanowić dodatkowe zabezpieczenie. Banki starają się tutaj być elastyczne i przystosowują się do zmian zachodzącym na rynku.
Maksymalną ratę miesięczną wylicza się odejmując od łącznego dochodu wszelkie koszty stałe. Koszty te to średnia wielkość kosztów związanych z codziennym funkcjonowaniem kredytobiorcy i jego rodzinny. Sposoby wyliczeń bywają tutaj różne w zależności od algorytmów stosowanych w konkretnych bankach. Niektóre banki żądają rachunków, część banków korzysta ze
specjalne przygotowanych średnich statystycznych uwzględniających najważniejsze czynniki mogące mieć wpływ na to, czy będziemy w stanie spłacać terminowo kolejne raty.

W większości banków znaczenie będzie miało np. miejsce zamieszkania, z którym wiąże się wielkość kosztów utrzymania. W kosztach uwzględnia się oczywiście opłaty, które trzeba będzie uiszczać
za utrzymanie nowo zakupionego mieszkania. Kwota tych kosztów, w zależności od banku, kształtuje się w granicach 300-700 PLN na jedną osobę. Tak duża rozpiętość powoduje, że nasza zdolność kredytowa może się znacząco różnić w zależności kto oferuje nam kredyt. Wielkość tych kosztów jest szczególnie odczuwalna w przypadku bardziej licznych rodzin.

Często zdarza się, że w okresie kredytowani spłacamy inne, wcześniej zaciągnięte pożyczki i kredyty, to także jest wliczane do kosztów stałych. Problemem może być też, jeśli jesteśmy poręczycielem dla innych osób spłacających kredyty. Banki przyglądają się także z uwagą jak korzystamy z pieniędzy gromadzonych na naszym koncie.

Szansa na przyznanie kredytu może znacząco zmaleć, jeśli często mamy debet lub nader namiętnie wykorzystujemy limity karty kredytowej. Banki zazwyczaj biorą tutaj pod uwagę salda na naszym koncie z okresu kilku ostatnich miesięcy. Warto zatem zachować odpowiednią wstrzemię1liwość w wydatkach, w okresie bezpośrednio poprzedzającym starania o kredyt.

Wysokość raty nie jest tutaj prostą różnicą wynikającą z wielkości dochodów i kosztów. Banki zostawiają sobie pewien margines bezpieczeństwa, wielkość tego marginesu zależy od polityki kredytowej banku. Może się zdarzyć, że doradca kredytowy w jednym banku powie nam, że nie dostaniemy u nich kredytu, bo nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej, inny bank może natomiast nie robić większych problemów. Warto więc odwiedzić co najmniej kilka banków i nie zrażać się kolejnymi odmowami.

Prawda jest taka, że kredyty są dla baków prawdziwą żyłą złota i przy dużej konkurencji w tym sektorze mamy dużą szansę, że któryś z banków zaproponuje nam ciekawą ofertę. Nic nie tracimy umawiając się z doradcą kredytowym na krótką pogawędkę, który w końcu też ma swój interes, aby pomóc nam sfinansować wymarzone M (dostaję on większości przypadków odpowiednią prowizje za pozyskanie nowego kredytobiorcy)

Ranking chwilówek – http://internetowyportfel.pl/chwilowki/

Posted on in Bez kategorii

Share the Story

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to Top